Юта с победа в първия мач срещу Хюстън

Съставът на Юта Джаз продължава с доброто си представяне в плейофните сблъсъци срещу Хюстън Рокетс. Независимо, че не можа да си осигури домакинско предимство в серията срещу "Ракетите", тимът на Джери Слоън поведе с 1-0 победи, след като снощи при гостуването си в "Тойота Сентър" в Тексас победи с 93:82.

Андрей Кириленко отбеляза 21 точки, Карлос Буузър добави 20 и 16 борби, а Дерон Уилямс завърши с 20 точки и 10 асистенции за успеха на "Джазмените". През миналата година Юта отстрани в първия кръг на плейофите на Запад именно Хюстън с 4-3 победи, след като губеше в серията с 2-3. Тогава обаче Рокетс можеха да разчитат на китайския център Яо Минг, докато сега ситуацията е доста по-различна. Тимът от Солт Лейк Сити тотално спечели борбата в подкошието и в крайна сметка имаше в своя актив 34 овладени топки срещу 29 за съперника. Отгоре на всичко крилото на Юта Карлос Буузър успя да реализира общо 10 от 20-те си стрелби.

Шейн Батиър отбеляза 22 точки, а Трейси Макгрейди добави 20 точки за Хюстън, като за тима не успя да се включи контузения Рафър Алстън. Неговата резерва – Боби Джексън реализира 7 точки, като беше 3/15 при стрелбата.

Двубоят се движеше сравнително равностойно до средата на третата четвърт когато гостите иззеха инициативата и до края контролираха събитията на терена. Юта поведе с 57:55, а впоследствие след две тройки на Кайл Корвър авансът на тима набъбна до 8 точки за 68:60. Тройка на Дерон Уилямс, 9:29 минути преди края изведе „Джазмените” с 12 точки напред за 75:63 и оттук до финалната сирена Хюстън не успя да се върне в мача, стартирайки със загуба в тазгодишните плейофи.