Феноменален Крис Пол подчини Далас в мач номер 1

Един от главните претенденти за приза MVP на сезона Крис Пол доказа напълно своята класа късно снощи при победата на своя Ню Орлиънс Хорнетс над Далас Маверикс със 104:92 в мач номер 1 от първия кръг на плейофите в Западната конференция. Пол наниза 35 точки и направи 10 асистенции в първия си мач в елиминациите в своята кариера и бе с основен принос за успеха на тима на Байрън Скот. Центърът Дейвид Уест добави 23 точки, а Тайсън Чандлър се отличи с 10 точки и 15 борби за "Стършелите".

Дирк Новицки наниза 31 точки, Джош Хауърд приключи двубоя със 17, а Джейсън Кид се отличи с 11 точки и 9 асистенции при загубата на Далас. Играчите на Маверикс имаха едва 9 изстрела от средно разстояние през второто полувреме, а освен това си личеше, че нямат никакво решение на проблема "Пол". Педжа Стоякович също напомни за себе си със своите 14 точки за Хорнетс и две важни тройки в последната четвърт.

Далас започна чувствително по-добре мача, като в средата на втората четвърт съставът на Ейвъри Джонсън водеше с 49:38, а до края на полувремето увеличи своя аванс на 12 точки за 52:40. Втората половина на двубоя обаче се разви по коренно различен начин. В третата четвърт Крис Пол вкара 15 точки и бе неудържим за защитата на Далас, като на практика върна своя тим в мача. Бонзи Уелс изравни за 68:68, 2:20 минути преди края на третата част, а в следващата атака на Далас отново Уелс открадна топката и инициира бърза контраатака, завършила с кош на Пол за 70:68. Така след 36 минути игра резултатът беше 72:72, като третата четвърт бе спечелена от домакините от Ню Орлиънс с 36:20.

В последната част Хорнетс направиха серия то 10-0, повеждайки в крайна сметка с 86:74 и до края не изпусна инициативата, повеждайки в серията с 1-0 победи.