Канада се справи с Китай в Русе

Националният волейболен отбор на Канада продължава с отличното си представяне на Световното първенство в Италия и България, като записа трета поредна победа. Волейболистите на "кленовите листа" успяха да обърнат и надиграят Китай с 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:23) в третия си мач от Група В на шампионата, игран тази вечер пред по-малко от 500 зрители в "Арена Монбат" в Русе.

Така момчетата на Стефан Антига са с 3 победи от 3 мача и 9 точки във временно класирането в групата, с което подпечатаха участието си във втората фаза на Мондиал 2018. Китай пък записа трета загуба до момента, с което загубиха почти сигурно шансовете си за продължаване напред в турнира. Утре (16 септември) Канада ще почива, докато китайците ще играят срещу Египет в 17,00 часа в своебразното дерби на аутсайдерите.

Благодарение на силната игра на Джон Перин и Шарън Върнън-Евънс Канада успя да спечели сравнително лесно първите два гейма с 25:22 и 25:19. В третата част, обаче, китайците намалиха грешките си, заиграха малко по-добре в атака и на блокада и съвсем заслужено спечелиха гейма с 25:21. Китай поведе и в четвъртия гейм с 16:12, но след страхотни изяви на Джон Перин и Николас Хоуг "кленовите листа" обърнаха за крайното 25:23 и 3:1.

Над всички за Канада бе Джон Перин със страхотните 26 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. За тима на Китай Чуан Цзян завърши с 19 точки.

КАНАДА - КИТАЙ 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:23)
КАНАДА: Джей Бланкеню 3, Шарън Върнън-Евънс 14, Джон Перин 26, Николас Хоуг 11, Грейъм Виграс 11, Дейниъл Ван Доорн 5 - Стивън Маршъл-либеро (Стивън Маар 3, Артър Шварц 1, Тайлър Сандърс, Джейсън Дероко, Блейър Бан-либеро)
Старши треньор: СТЕФАН АНТИГА
КИТАЙ: Тянъй Мао 4, Чуан Цзян 19, Либин Лю 15, Даошуай Жи 9, Лонхай Чен 9, Шухан Рао 9 - Цзяхуа Тон-либеро (Хайксян Ду, Бинлон Жан)

Старши треньор: РАУЛ ЛОСАНО.