ЦСКА 1948 се провали срещу 10 от Царско село, Първа лига официално има нов член (видео)

Царско село и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в дербито на 25-ия кръг във Втора лига. Точката бе достатъчна на домакините да си гарантират първото място в групата и класиране за елита на България.

Тя дойде сравнително лесно, макар че Царско село игра с човек по-малко от 27-ата минута, когато директен червен картон получи Реян Даскалов. Въпреки това футболистите на Петко Петков така и не успяха да наложат някакъв натиск, задоволявайки се с дълги разигравания около центъра на терена и без никаква идея как да стигнат до вратата на противника.

Единствената реална голова възможност за червените бе в 82-ата минута, когато Янко Сандански нацели напречната греда след шут от фаул. От своя страна и Царско село имаше една възможност за попадение в средата на втората част, но Кабов я пропусна.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на ЦСКА Красимир Безински, който почина вчера. Капитаните на двата отбора - Апостол Попов и Веселин Минев, опънаха фланелка с №4 на легендарния армейски защитник.

76 Царско село - ЦСКА 1948

Иначе през първия четвърт час играта бе равностойна и без опасности пред двете врати. В тези минути Кабов опита удар с глава, който излезе много над напречната греда. Изстрел на Денислав Александров пък бе блокиран.

В 27-ата минута Царско село остана с 10 човека след директен червен картон на Реян Даскалов. Централният бранител на домакините допусна груба грешка, позволявайки на Чавдар Ивайлов да му отнеме топката и се наложи да го фаулира пред границата на наказателното поле, за да спре излизане сам срещу вратаря.

В 31-ата минута Огнянов намери Спас Георгиев с едно от малкото си точни подавания в този мач, крилото нахлу отдясно и стреля опасно, но Димитров изби в корнер. Именно това бе и единственият по-опасен шут през първото полувреме, което логично завърши при нулево равенство.

Втората част започна с опасна атака за гостите. Буров бе изведен отляво и намери много добре непокрития в наказателното поле Спас Георгиев, но крилото на червените не уцели добре топката на 7-8 метра пред вратата на противника. Царско село отговори с удар на Кацаров в 53-ата минута, когато засече с глава центриране на Минев от центъра на терена, а изстрелът премина на сантиметри над напречната греда.

В 67-ата минута домакините отнеха топката след поредното продължително разиграване на гостите. Последва контраатака и извеждащ пас към набралия скорост Атанас Кабов. Той нахлу в наказателното поле и шутира, но Михайлов изби в корнер. Това бе най-чистото положение за гол в двубоя.

В 82-ата минута ЦСКА 1948 получи право да изпълни фаул за нарушение срещу Александров почти на границата на наказателното поле, Сандански стреля технично в напречната греда.

До края на мача гостите, макар и с човек повече, изненадващо отпаднаха физически, изглеждаха далеч по-изморени от своите противници, грешките при техните подавания зачестиха, темпото на игра, което и без това бе на ниско ниво дори за Втора лига, падна неимоверно, а домакините се възползваха от всичко това и без проблем удържаха точката, която ги класира за Първа лига.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 1948 0:0