Изгониха Неймар в исторически мач за Кавани (видео)

Пари Сен Жермен постигна 21-а победа за сезона в Лига 1, след катосе наложи над гостуващия Бордо с 4:3 в последна среща от 26-ия кръг. Маркиньос се отличи с два гола за тима на Томас Тухел, а бразилската звезда Неймар получи червен картон в 92-ата минута.

ПСЖ е лидер в класирането с 65 точки, а Бордо остава на 12-а позиция с 35.

Капитанът на домакините Тиаго Силва получи контузия и беше заменен още в 17-ата минута на мача.

Секунди, след като той напусна терена Бордо откри резултата. Кореецът Уи-Джон Хван беше точен след удар с глава. В 25-ата минута Единсон Кавани изравни, след като засече с глава центриране на Анхел Ди Мария. За уругваеца това беше гол номер 200 с екипа на ПСЖ - нещо, което никой преди него не е постигал.

След гола Кавани имаше нови две отлични възможности да се разпише за втори път, но пропусна от добри позиции.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме Маркиньос изведе домакините напред в резултата, след като с рамо вкара топката във вратата на Беноа Костел. При попадението имаше съмнения за засада на Тило Керер, но съдията зачете гола.

Няколко минути по-късно Бордо изравни 2:2 след ужасна грешка на вратаря на ПСЖ Серхио Рико. Стражът се опита да изчисти топката с крак, но тя срещна тялото на Пабло и влезе в мрежата.

Маркиньос отбеляза втория си гол в мача в 63-та минута, а шест по-късно Килиан Мбапе направи 4:2 след асистенция на Кавани.

В 67-та минута Кавани не успя да завърши с гол страхотна контраатака на домакините. Рубен Пардо отбеляза третия гол за Бордо в 83-ата минута, а лако преди края домакините стигнаха и до пето попадение чрез Мауро Икарди, но то не беше зачетено след намеса на системата ВАР заради засада.

Във втората минута на добавеното време на мача Неймар получи втори жълт картон за закъсняло влизане и напусна терена.