Нефтохимик остана начело в Суперлигата след драма срещу Марек

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) остана начело в Суперлигата за мъже, след като записа 8-а поредна и общо 15-а победа. Играчите на Николай Желязков се наложиха много трудно и драматично като гости на коравия тим на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:16, 17:25, 25:21, 18:25, 15:10) в мач от 17-ия кръг, игран тази вечер пред около 350 зрители в зала "Спортна".

По този начин шампионите продължават да са еднолично начело във временното класиране с 15 победи, 2 загуби и 44 точки. Марек пък остава на 5-о място, но вече с 9 победи, 8 загуби и 29 точки. В следващия 18-и кръг Нефтохимик е домакин на Левски, а дупничани са гости на Дунав (Русе).

Гостите от Нефтохимик започнаха силно в срещата, като поведоха без проблем след 25:16 в първия гейм. Във втората част ролите се размениха, след което играта продължи равностойно. След 12-а точка волейболистите на Виктор Карагьозов взеха инициативата в своите ръце и изравниха резултата след 25:17. Бургазлии излязоха напред в третия гейм, като поддържаха темпото през по-голямата част от времето и в крайна сметка отново поведоха след 25:21. Впоследствие, Марек показа друго лице в четвъртата част и не позволи на съперника да довърши започнатото. Срещата влезе в тайбрек след 25:18 за дупничани. В петия решителен гейм битката бе точка за точка, но шампионите дадоха всичко от себе си и изковаха победата след 15:10 и 3:2 гейма.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 2:3 (16:25, 25:17, 21:25, 25:18, 10:15)