Амари и Шак съсипаха Хюстън

Съставът на Финикс Сънс се справи с Хюстън Рокетс, побеждавайки със 122:113 в мач от програмата на НБА. Амари Студамайър наниза 38 точки, регистрирайки 100% успеваемост от линията на наказателния удар с 20 успешни наказателни удари от общо 20 опита, подобрявайки клубния рекорд. Последният такъв беше постaвен от Пол Силас на 10 януари 1971 година когато той бе точен 17 последователни пъти от фауллинията. Студамайър добави 13 борби и 4 блока към своята статистика. Шакил О`Нийл завърши двубоя с 23 точки и също овладя 13 борби.
Трейси Макгрейди вкара 30 точки, направи 9 асистенции и овладя 7 борби, Луис Скола добави 16 точки и 6 борби, а Рафър Алстън наниза 15 точки при поражението на тима.

Сънс приключиха двубоя с 57% успеваемост в стрелбата, като регистрира 76% през първото полувреме. Така тимът на Майк Д`Антъни се придивижи до третото място в Западната конференция с 47 победи и 22 загуби, на един успех от Ню Орлиънс и два от Лос Анджелис Лейкърс.

Финикс нямаше проблеми със своя съперник през по-голямата част от двубоя, като водеше със 17 точки през първото полувреме, а преди това във втората четвърт авансът на домакините беше 23 точки. Хюстън намали сериозно аванса на "Слънцата" в края на третата четвърт, когато след кош на Макгрейди резултатът вече беше 85:93. Последната четвърт започна при 95:85 за Сънс, като съставът от Аризона веднага направи серия от 10-2 за 105:86. Хюстън обаче отново се върна в мача, като след тройка на Боби Джексън резултатът стана 107:99, 5:44 минути преди края. Впоследствие два точни наказателни удари и тройка на Стив Неш предреши изхода на срещата.

Всички резултати от НБА от 22. 03 срещу 23.03 2008 г.

Ню Орлиънс Хорнетс - Бостън Селтикс    113:106
(23:36, 32:29, 26:24, 32:17)

Атланта Хоукс - Орландо Меджик    98:90
(27:17, 17:28, 19:22, 35:23)

Шарлът Бобкетс - Маями Хийт    94:82
(16:17, 30:22, 27:25 ,21:18)

Мемфис Гризлис - Сакраменто Кингс    117:111
(40:29, 27:27, 27:31, 23:24)