Фили с много важен успех над Ню Джърси

Тимът на Филаделфия 76 продължава да крачи уверено към плейофите на НБА, след като късно снощи се наложи над един от преките си конкуренти на Изток – Ню Джърси Нетс с 91:87. Андре Игуодала вкара 19 от своите 28 точки през второто полувреме, Самюъл Далъмбърт вкара 11 точки, овладя 18 борби и направи 5 "чадъра", Андре Милър наниза 21 точки и направи 5 асистенции, а Луис Уилямс завърши с 15 точки за успеха.

Така Фили вече има 35 победи и 35 загуби в своя актив, като е само на успех от Торонто Раптърс и на две от петия Вашингтон Уизърдс. От своя страна Ню Джърси Нетс се свлече на девето място с 29-41, колкото имат и Индиана Пейсърс. Следващият мач на Сиксърс е утре срещу Бостън Селтикс.

Винс Картър бе най-резултатен за "Мрежите" с 27 точки, а Ричард Джефърсън добави 11 при поражението на тима от Йист Ръдърфорд.

Двубоят започна по-добре за състава на Морис Чийкс, който след 24 минути игра водеше с 49:42. Ню Джърси регистрира трагични 33% успеваемост в стрелбата през първото полувреме, но през третата четвърт отборът на Лоурънс Франк се посъбуди. Нетс дръпна в резултата за 66:58 след 13 последователни точки, а по-късно Картър успя да елиминира Андре Милър в правоъгълника, и заби в свой стил през центъра на домакините Самюъл Далъмбърт, фиксирайки най-голямата разлика в полза на Ню Джърси в мача за 75:66.

Сиксърс обаче отново отвърна със серия от 8-0 за 78:77, а 5:46 минути преди края Фили вече водеше с 82:80. Оттук до края мачът вървеше кош за кош, а 1:51 минути преди финалната сирена вече беше 86:85 за домакините. В крайна сметка четири успешно изпълнени наказателнии удари на Андре Игуодала донесоха победата на Филаделфия.

Всички резултати от НБА от 22. 03 срещу 23.03 2008 г.

Ню Орлиънс Хорнетс - Бостън Селтикс    113:106
(23:36, 32:29, 26:24, 32:17)

Атланта Хоукс - Орландо Меджик    98:90
(27:17, 17:28, 19:22, 35:23)

Шарлът Бобкетс - Маями Хийт    94:82
(16:17, 30:22, 27:25 ,21:18)

Мемфис Гризлис - Сакраменто Кингс    117:111
(40:29, 27:27, 27:31, 23:24)