Шарапова се предаде в Индиън Уелс

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Мария Шарпова прекрати добрата си серия от 18 поредни победи от началото на годината, след като загуби от сънародничката си Светлана Кузнецова (Русия) с 3:6, 7:5, 2:6 на 1/2-финала на турнира "Пасифик Лайф Оупън". Двубоят продължи 2 часа и 19 минути, а по-младата от двете рускини записа 5 двойни и 20 непредизвикани грешки.

След оспорвани два сета, в които Шарапова и Кузнецова показаха страхотна игра на корта в "Индиън Уелс Тенис Гардън", решителната трета част реши коя ще е финалистката. 22-годишната шампионка от Откритото първенство на САЩ през 2004 година все пак реализира пробив още в първия гейм, след което повтори пробива и в петия с невероятен форхенд на линията. Последният осми гейм бе спечелен от Кузнецова по брилянтен начин на нула, с което тя си осигури мач за титлата срещу Ана Иванович. Това бе четвърта победа за номер 3 в световната ранглиста над 20-годишната Шарапова в общо осем срещи.