Волейболистките на ЦСКА спечелиха Купата на България

Шампионките от ЦСКА спечелиха Купата на България за 2008 година, след като победиха Левски-Сиконко с 3:0 гейма във финала за Купата на България, който се игра в столичната зала "Универсиада".

Срещата започна с превес на "червените", които поведоха с 5 точки. "Сините" успяха да изравнят при 20:20. Силната игра на капитанката Мария Каракашева изведе ЦСКА до успех в първата част с 25:23.

Втората част започна с тотално надмощие на "червените" волейболистки, които поведоха с 8:2 до първото техническо прекъсване. Разликата нарасна до 10 точки в полза на ЦСКА при второто техническо прекъсване - 16:6. Момичетата на Атанас Петров продължиха да имат смазващо преимущество. Тук наставника на Левски-Сиконко Петър Шопов пусна в игра резервните си състезателки, но и те не промениха хода на срещата. Така ЦСКА затвори втората част със смазващия резултат 25:12. Така ЦСКА поведе с 2:0 гейма.

Третата част започна с превес на Левски-Сиконко. Момичетата Петър Шопов се разиграха и поведоха с 2 точки при 16:14. Авансът на ”сините” нарасна до 4 точки при 20:16 и тогава старши-треньорът ЦСКА Атанас Петров взе прекъсване. То даде необходимия резултат и ”червените” волейболистки успяха да изравнят при 21:21 след силен сервис и добра блокада. ”Червените” дори поведоха и първи стигнаха до мач-бол при 24:23. Левски-Сиконко изравни до 24:24. Отличната блокада доведе резултата до 26:24 в третата част и до категорична победа в мача с 3:0 гейма.

Така волейболистките на ЦСКА спечелиха Купата на България за първи път от 2004 година.

ЦСКА - ЛЕВСКИ-СИКОНКО 3:0 (25:23, 25:12, 26:24)
ЦСКА: Наделина Нешева, Гергана Маринова 6, Мария Каракашева 16, Ивона Димитрова, Габриела Коева 8, Добряна Рабаджиева 15 - Гергана Докузова-либеро (Габриела Цветанова 12,
Нора Богданова 2)
ЛЕВСКИ-СИКОНКО: Недка Цонева 7, Таня Събкова 7, Виктория Григорова 4, Полина Стойнова 7, Весела Бончева 5, Кремена Каменова 12 - Мария Големанова-либеро (Емануела Димитрова Ванеса Шопова, Деяна Диянова, Мартина Тренева)

СНИМКИ: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на ЦСКА над Левски-Сикноко с 3:0 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ по срещито от първия ден на Купата на България за жени, може да видите ТУК!!!