Кристиано се развихри, а Ювентус помете Кротоне и се настани на третото място (видео)

Шампионът на Италия Ювентус помете последния в класирането Кротоне с 3:0 в мач от 23-ия кръг на Серия "А". В 39-ата минута Кристиано Роналдо даде преднина на Ювентус в резултата след удар с глава, а в добавеното време на първата част отново португалецът с глава бе точен за 2:0. В 66-ата минута Уестън Маккени отбеляза третия гол за домакините, като това попадение се оказа и последно в срещата. Така Старата госпожа събра 45 точки и се изкачи от шесто на трето място в подреждането, като е и с мач по-малко от миланските грандове Интер и Милан, които са окупирали първите две места, съответно с 53 и 49 точки. Кротоне остава на 20-ата позиция с едва 12 точки, като днес претърпя пето поредно поражение в шампионата.

И докато Ювентус е трети в таблицата, Кристиано вече е едноличен лидер в подреждането при топреализаторите в Серия "А" за сезон 2020/21 с 18 гола, изпреварвайки белгийския нападател на Интер Ромелу Лукаку, който е със 17.
Наставникът на "бианконерите" Андреа Пирло не можеше да разчита на редица основни футболисти за мача днес - Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Хуан Куадрадо и Пауло Дибала са контузени, а Адриен Рабио бе наказан. Джузепе Куомо пък бе с травма в състава на гостите.
Вратарят Джанлуиджи Буфон застана на вратата на домакините, а в атака за Ювентус започнаха неостаряващият Кристиано Роналдо и Деян Кулушевски. Самуел Ди Кармине и Адам Унас пък бяха в най-предни позиции за гостите.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Може би малко изненадващо първият по-интересен момент в мача беше пред вратата на Джанлуиджи Буфон. В 6-ата минута Аркадиуш Реца опита удар от въздуха и топката не мина твърде далеч от десния страничен стълб на опитния страж на торинци. Пет минути по-късно Деян Кулушевски пробва воле от относително близко разстояние, но ударът към вратата на Алекс Кордас се получи доста неточен.
В първия четвърт част гостите се чувстваха комфортно на "Алианц Стейдиъм" и в 15-ата минута футболист на Кротоне реши да тества Буфон с далечен изстрел, но на легендарния вратар не му се наложи да се намесва, тъй като топката профуча над напречната греда. В 18-ата минута пък най-добрата възможност за гол от началото на двубоя се откри пред Аарън Рамзи. Домакините проведоха отлична контраатака, при която уелският халф получи топката на удобна позиция за стрелба в наказателното поле. Рамзи обаче направи ужасяващо отиграване и пропиля добрия шанс.
Постепенно Ювентус пренесе играта по-трайно в половината на съперника си, а в 25-ата минута торинци получиха прекрасна възможност да излязат напред в резултата, тъй като бе отсъден фаул в полза на Старата госпожа на доста опасно за вратата на Кордас място, фронтално срещу нея. Кристиано Роналдо обаче стреля в стената, а гостите организираха впечатляваща контраатака и застрашиха сериозно вратата на Буфон след пробив отдясно на Адам Унас, но до попадение не се стигна.
Такова трябваше да има три минути по-късно, но Роналдо направи нехарактерен за него сериозен пропуск. Федерико Киеза центрира много добре отдясно, но Алекс Кордас закачи топката и това сякаш попречи на Кристиано да отбележи гол. Въпреки това, португалецът сякаш стори по-трудното в тази ситуация и точно пред голлинията не успя да насочи топката в опразнената врата.
В 33-ата минута Ювентус бе близо до гол, след като първо удар на Кристиано бе блокиран, а веднага след това Матайс де Лихт опита добавка с шут от въздуха, но мерникът му изневери. В 37-ата минута пък Рамзи с глава уцели напречната греда, като и стражът Кордас закачи топката и направи достатъчно, за да не попадне тя във вратата му.
Пред вратата на Кротоне ставаше все по-горещо и по-горещо, и в 39-ата минута отбраната на гостите не издържа. Алекс Сандро центрира към Кристиано, който се измъкна от защитниците на съперника и с прецизен удар с глава изпрати топката в мрежата зад безпомощния Кордас. Ситуацията бе прегледана чрез системата ВАР заради съмнения за засада на португалеца, но такава нямаше и попадението бе зачетено - 1:0.
В добавеното време развихрилият се Кристиано можеше да оформи хеттрик. В първата минута на добавеното време на първата част той демонстрира изумителния си атлетизъм и след впечатляващ отскок заби топката с глава във вратата на Кротоне за 2:0. Асистенцията пък този път бе на Аарън Рамзи.
Секунди след втория гол на Роналдо, непосредствено след подновяването на играта от центъра, 36-годишният ибериец можеше да вкара и трети гол, но направи невероятен пропуск, като от близко разстояние не уцели вратата и така като по чудо резултатът остана 2:0.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 62-ата минута Киеза много добре се пребори за топката, проби отдясно и опита да подаде на Кристиано, но пасът бе пресечен от бранител в тъмнозелен екип. Веднага след това имаше напрежение пред вратата на Буфон, а в 63-ата минута Роналдо получи извеждащ пас, нахлу в наказателното поле на гостите и опита изстрел, но бе затворен добре от защитник. Португалецът имаше и претенции, че срещу него е било действано непозволено, но реферът Валерио Марини прецени, че всичко е било според правилата. В следващите минути имаше интересни ситуации и пред двете врати, като първо Буфон трябваше да прави спасяване, а веднага след това Кордас отрази удар на Кристиано и португалецът така и не можеше да стигне до хеттрик.
В 66-ата минута резултатът все пак стана 3:0, но авторът на попадението не бе Кристиано, а американският талант Уестън Маккени. Той показа хладнокръвие в наказателното поле на гостите и след разбъркване пред вратата на Кротоне опъна мрежата зад Кордас с шут от въздуха.
В 75-ата минута Кристиано отново бе близо до третия си гол в мача, но той пак му се изплъзна. Киеза отново показа бързина и находчивост, подавайки на навлезлия в противниковото наказателно поле португалец, но CR7 не успя да овладее топката по най-добрия начин, а после Рамзи стреля, но топката не попадна във вратата.
Гостите се опитаха да достигнат поне до гол на честта в заключителните минути, но това не им се удаде, а в същото време "бианконерите" не можаха да направят победата си още по-изразителна, но така или иначе грабнаха трите точки с убедителен успех и се завърнаха в Топ 4, като все още не са на непреодолима дистанция от върха.