Бдин измъкна точка срещу Спартак (Пл)

1:1 завършиха във Видин местния Бдин и Спартак (Плевен) в мач от 18-ия кръг на Северозападна Трета лига. В тази среща преобладаваше битката за сметка на головите положения. Гостите обаче сами са си виновни, че изпуснаха победата.

Те доминираха през всичките 90 минути. Откриха резултата в 18-ата минута, когато Андриян Димитров изведе зад защитата Павел Петков и той изпрати топката в мрежата на домакините. По-късно Айкут Янъков пропусна да удвои. Той не успя да реализира и в 72-ата минута, когато се измъкна очи в очи с видински страж. Малко след това лидерът на бдинци Александър Соколов подаде на Денис Георгиев, който надбяга плевенски бранител и търкулна топката покрай излезлия да го пресрещне Валентин Галев за 1:1.

Последва добра възможност за тарана на Спартак – Мирослав Антонов, но Павел Станев спаси. При друга ситуация накрая нападателят уцели и гредата. Двама от гостите – Янъков и Валентино Макавеев напуснаха терена с контузии.