РБ (Лайпциг) вече отправя реално предизвикателство към Байерн за титлата

РБ (Лайпциг) постигна лесна победа с 3:0 в гостуването си на Херта (Берлин) в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Играчите на Юлиан Нагелсман постигнаха четвърта победа в първенството и с тази победа се доближиха само на две точки от водача в Байерн (Мюнхен). Положението на берлинчани пък се внушава все повече, след като вече са с равни точки с Арминия (Билефелд), който са на 16-о място, даващо право на плейоф за оставане в най-горното ниво на немския футбол.

Играчите на Лайпциг успяха да достигнат до попадение още преди да е изминал и половин час игра.Капитанът Марсел Забитцер откри резултата в 27-ата минута, когато получи добро подаване, напредна няколко метра и стреля неспасяемо, а вратарят на Херта Руне Ярстайн единствено изгледа топката.

Пет минути след началото на втората част гостите имаха възможност да изравнят след страхотен пробив на Матеус Цуна, който обаче не оцели вратата останал очи в очи с Петер Гулачи.

Играчите на Нагелсман удвоиха в 71-ата минута - резервата Мукелеле стреля, ударът му бе блокиран, но отскочилата топка бе загубена след изключително груба грешка на границата на наказателното поле от Матео Гендузи и отново Мукелеле не сгреши при втория опит. В 84-ата късо разиграване след корнер прати топката в капитана Забитцер, той центрира отлично и Вили Орбан не остави шанс на Ярстайн след изстрел с глава за класическото 3:0.

В следващата седмица играчите на РБ (Лайпциг) предстои тежко домакинство на Борусия (Мьонхенгладбах), а Херта ще гостува на третия в класирането Волфсбург.