Рен продължи пътя надолу

Рен продължи лошата си серия във френското футболно първенство с поражение с 1:2 при гостуването си на Монпелие в 26-ия кръг.

Възпитаниците на Жулиен Стефан записаха пети пореден мач без успех в Лига 1 и останаха на петото място с 38 точки, но вече изостават на 16 точки от третия Пари Сен Жермен. Монпелие пък постигна трета последователна победа и също с 38 точки вече е седми.

Стефи Мавидиди откри резултата за домакините в 17-ата минута, след като засече центриране от фаул в наказателното поле, а десет минути по-късно отново той се разписа след самостоятелна акция. Малко след почивката Монпелие получи шанс за трети гол, но Тежи Савание стреля над гредата от дузпа, отсъдена за нарушение на Амари Траоре. Серу Гираси намали за Рен в 78-ата минута след асистенция на Клеман Грение, но за повече гостите нямаха сили.