Град с трета поредна победа в Западната група

Волейболистите на Град (Белоградчик) записаха трета поредна победа в Западната група на Висшата лига. Воденият от Красен Христов тим се наложи като гост над Етрополе с 3:1 (20:25, 27:25, 22:25, 15:25) в двубой от 12-и кръг.

Играчите от Белоградчик взеха реванш за поражението от четвърти кръг с 1:3 гейма.

Град е пети с 12 точки (5 победи, 6 загуби), етрополци са трети в таблицата с 20 точки (7 успеха, 4 поражения)

Срещата започна равностойно, след което състезателите от Северозапада поведоха. Доминацията им се запази до края и те излязоха напред в резултата. Впоследствие момчетата на Васил Василев поеха инициативата, като успяха да удържат темпото до края въпреки равностойна игра на моменти.

В следващите две части Град отново бе по-добрият отбор и записа първата си триточкова победа за сезона.

С категоричното си представяне в групата продължава Сливнишки герой (Сливница). Воденият от Мартин Стоев надигра като гост ВК Софийски университет с 3:0 (25:17, 25:16, 25:23)

Сливничани са безапелационен лидер в класирането с 33 точки (11 победи), СУ е четвърти със 17 точки (5 успеха, 6 поражения)

Момчетата на Мартин Стоев бяха напълно доминиращи в двубоя, като единствено в края на третата част допуснаха съперника да стигне до изравняване. След това обаче успяха да затворят чисто срещата, макар и с минимална преднина.

Категоричен успех отбеляза и съставът на Звездец (Горна Малина), който победи Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

Волейболистите на Иван Генков са седми в таблицата с 9 точки (3 победи, 8 загуби), Ботев е осми с 3 точки (1 успех, 10 поражения)

Тимът на Миньор (Перник) пък надделя като гост над ВК Люлин с 3:2 (25:16, 23:25, 25:22, 23:25, 15:9).

Волейболистите на Асен Асенов са втори в таблицата с 24 точки (8 победи, 3 загуби), Люлин е шести с 14 точки (4 успеха, 7 поражения)

В първата част гостите доминираха и поведоха, като запазиха възходящия ритъм почти до края на втория гейм. Столичани направиха обрат и изравниха резултата. Третата част премина с игра на амплитуди, но перничани съумяха да вземат своето и да оформят аванс.

Идентично се разви и четвъртият гейм, но люлинци останаха в играта след минимална разлика.

В тайбрека Миньор започна ударно и не позволи на съперника да противодейства особено.