Монако приземи звездите на ПСЖ (видео)

Пари Сен Жермен загуби с 0:2 като домакин срещу Монако в мач от 26-ия кръг на френското първенство и се отдалечи на четири точки от лидера Лил, който днес разгроми Лориен с 4:1. Шампионите всъщност са трети в класирането с точка зад Лион и две пред днешния си съперник.
Монако поведе още в 8-ата минута с гол с глава на Софиан Диоп след асистенция на Рубен Агилар, а без контузените Неймар и Анхел Ди Мария ПСЖ така и не успя да отговори. Монако дори вкара втори гол в 51-ата минута, когато Гийермо Марипан спечели топка в наказателното поле на домакините и преодоля вратаря с шут в долния десен ъгъл.
Неймар е аут от терените заради болки в слабините, докато Ди Мария лекува контузия в бедрото. Без тях отборът изнесе лекция на Барселона насред Камп Ноу" в Шампионската лига и спечели с 4:1, но днес показа съвсем друго лице.
Монако междувременно е в прекрасна серия. Отборът от Княжеството има девет победи и два равни в последните си 11 мача в първенството и загуби за последно на 16 декември миналата година срещу Ланс. Това бе и последният мач от серията от три поредни поражения.
Пари Сен Жермен пък беше в серия от пет поредни победи във всички турнири преди днешното поражение.

В следващия кръг парижани ще гостуват нa Дижон, а Монако ще е домакин на Брест.