Боряна Калейн завърши четвърта в многобоя на Гран При в Москва, класира се за 4 финала

Боряна Калейн завърши на четвърто място в многобоя на турнира Гран При по художествена гимнастика в руската столица Москва. Българката събра сбор от 98.250 точки, след като днес получи оценки от 23.350 точки на лента и 26.500 точки на бухалки. Вчера тя има 22.200 точки на топка и 26.200 точки на обръч. Така Калейн се класира за финалите на всичките четири уреда, който са в неделя.

Три рускини се качиха на почетната стълбичка. Шампионка стана Дина Аверина със сбор от 109.000 точки, следвана от сестра си Арина Аверина със 107.600 точки и Лала Крамаренко със 104.450 точки.

След Боряна Калейн са още две рускини - Анастасия Гузенкова и Екатерина Селезньова.

По регламент за Гран При се класират всички по реда на оценките, без значение бройките от държава, а във финалите участват по две гимнастички от страна. Точкуването и наградният фонд за Гран При обаче се дава само за финалите на уредите, така че от особена важност Боряна Калейн да успее утре да си изиграе всички съчетания по най-добрия начин.

Съдия за България в турнира е Филипа Филипова.

По-късно днес състезанието в Москва продължава с изпълненията на бухалки и лента на съпътстващия турнир за жени, в който участват българките Ева Брезалиева, Стиляна Николова и Валерия Ватова.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ