Волфсбург продължава похода към Шампионската лига

Волфсбург продължава с отличните си изяви и записа пета победа в последните си шест мача в Бундеслигата. Тимът на Оливер Гласнер спечели с 3:0 гостуването си на Арминия и се изкачи на трето място в класирането.

Мачът бе решен в началото на второто полувреме, когато Волфсбург отбеляза два гола. Ренато Щефен откри резултата в 29-ата минута, а две минути след почивката се разписа за втори път в мача. Максимилиан Арнолд вкара третото попадение в 54-ата минута.

"Вълците" бяха в серия от пет поредни срещи в първенството, в които не бяха допускали гол и Гласнер нямаше причини да прави промени. Днес защитата отново бе на ниво и попадение във вратата на гостите не падна. Те поеха контрол върху случващото се на терена от началото.
Арминия се защитаваше добре известен период без да прави нищо съществено в атака. В 29-ата минута остро центриране бе засечено от Щефен и резултатът бе открит. След като поведе, Волфсбург леко намали темпото до края на първото полувреме, но не бе застрашен с нищо от съперника.
Отбраната на домакините не реагира добре в началото на втората част при един фаул, изпълнен от Арнолд, и изпусна Шефен, който реализира втория си гол в мача. Арминия пропусна да отговори бързо, като Фолсзамер бе спрян от Лакроа. В 54-ата минута Арнолд направи двойно с Вегхорст и заби топката във вратата с хубав удар.
След като си осигуриха солиден аванс, гостите свалиха оборотите. Въпреки това вратарят Кастеелс нямаше поводи да се намесва до 85-ата минута, когато трябваше да отразява удар на влезлия като резерва Окугава.