Кошмарен старт за новия Ботев Пд, бразилец от Арда съсипа "канарчетата" (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) стартира кошмарно пролетния полусезон под ръководството на новия треньор Азурдин Валентич и пред погледа на руския собственик на клуба Антон Зингаревич. Канарчетата загубиха с 0:2 домакинството си на Арда в мач от 17-ия кръг на efbet Лига.

В герой за тима от Кърджали се превърна бразилецът Жуниньо, който вкара и двете попадения съответно в 12-ата и 53-ата минута.

Двата отбора си размениха и по една греда, но като цяло гостите бяха далеч по-добрият отбор и можеха да си тръгнат и с по-изразителен успех.
Двубоят бе любопитен от гледна точка на това, че даде официално началото на новата ера в Ботев, който смени собствеността си по време на паузата и вече е в ръцете на руски собственик. Той изгледа срещата от трибуните, но едва ли е останал доволен от видяното.

Арда можеше да открие резултата след само 67 секунди игра. Жуниньо овладя пред границата на малкото наказателно поле, завъртя се на 90 градуса и стреля, но за късмет на пловдивчани топката рикошира в крака на негов съотборник, намиращ се в засада, а това предотврати почти сигурно попадение.

В 10-ата минута и Ботев осъществи опасен набег към противниковата врата. Той завърши с добър шут по земя на Рабеи, който Караджов изби в корнер.

По-добрата игра на Арда от началото на двубоя даде резултат в 12-ата минута. Тогава много дейният Жуниньо овладя и изведе Делев отдясно в наказателното поле, който моментално му върна и бразилецът вкара от близка дистанция за 1:0.

В 26-ата минута Делев стреля фалцово с левия крак от границата на наказателното поле, но Аргилашки изби. Малко по-късно, в 29-ата минута, Шоколаров направи опит да изненада Караджов шутирайки директно от фаул, въпреки че трябваше да го стори от много малък ъгъл, но стражът на гостите внимаваше и покри добре близкия си ъгъл, оставяйки топката да излезе в аут.

В 44-ата минута Арда като по чудо не удвои. Делев комбинира с Жуниньо и стреля добре извън границата на наказателното поле, а Аргилашки изби. Последва добавка от малък ъгъл на Деян Лозев, но мощният удар на защитника разтресе напречната греда.

Първата опасност през втората част отиде в актива на домакините. Тя дойде след шут на Шоколаров, който Караджов спаси. Именно халфът на канарчетата обаче сгреши фатално малко по-късно. В 53-ата минута той сбърка пас пред собственото си наказателно поле, Жуниньо овладя, преодоля го и с удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

В 64-ата минута Ботев можеше да върне един гол. Атанас Илиев се откъсна от централните бранители и бе задържан от Тарвел. Реферът отсъди фаул и показа само жълт картон на защитника, тъй като много близо до ситуацията беше и съотборникът му Милен Стоев. Кевин Янсон се нагърби с изпълнението на фаула и шутира почти перфектно с левия крак, но топката се отби в напречната греда.

В тази част от мача се видя подем в Ботев. Канарчетата отправи два удара към Караджов, но стражът на сините спаси.

При контраатака в 79-ата минута обаче Арда можеше да убие съвсем интригата, когато Коконов изведе Делев фронтално срещу вратаря, но нападателят на гостите отигра ситуацията несериозно и подаде топката в ръцете на Аргилашки. Секинди по-късно Жуниньо пропусна да оформи своя хеттрик, стреляйки от 4-5 метра с глава над напречната греда.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - АРДА 0:2