ЦСКА-София се разправи с още един втородивизионен тим (видео+галерия)

ЦСКА-София разгроми с 4:0 Струмска слава в контрола, която се игра на базата на червените в Панчарево. Юнус Санкаре (13) откри, Валентин Антов (21) удвои, а Енрике Рафаел (73) добави трето попадение. Ахмед Ахмедов оформи крайния резултат в 87-ата минута.

55 ЦСКА-София - Струмска слава
Така футболистите на Акрапович записаха втора поредна сериозна победа над наш втородивизионен отбор, след като преди седмица спечелиха с 3:0 проведената в Турция контрола срещу Септември (Симитли).
Иначе днешната среща започна с очакван натиск на домакините. В 12-ата минута Вион "чукна" топката към Йомов след изпълнение на фаул. Последва шут на нападателя, но Петков спаси.
Секунди по-късно, в 13-ата минута, гостите от Радомир сбъркаха при изнасяне на топката. Мазику я овладя, след което комбинира със Соу и центрира отлично към непокрития Санкаре, а халфът засече от три метра с глава за 1:0.
В 21-та минута домакините покачиха на 2:0. Автор на попадението стана Валентин Антов, който вкара с глава след центриране от корнер на Вион.
Три минути по-късно добър шут на французина профуча покрай гредата.
След половин час игра ЦСКА-София имаше отлична възможност за нов гол, когато Тиаго се озова сам срещу Петков, но стражът на втородивизионния тим спаси.
Нещата на терена не се пормениха и след почивката, като червените продължиха с тоталната доминация. В 52-ата минута Йомов се озова сам срещу вратаря след грешка на бранител на гостите, но шутира в аут. Секунди по-късно нападателят на ЦСКА-София коригира своя мерник и прати топката в мрежата на резервата Симеонов, но попадението бе отменено поради засада.
В 65-ата минута Пеняранда се пребори добре за топката в центъра на терена. Последва контраатака, при която четирима червени се озоваха срещу трима защитници на Струмска слава. Йомов напредна отдясно, преодоля и след получили се карамболи двама противникови играчи, след което последва подаване към Тиаго. Португалецът стреля, но след рикошет топката излезе в корнер.
След тази ситуация Бруно Акрапович извърши доста смени. В игра се появи и ганаецът Исаа Худа, който е на проби.
Промените не се отразиха на представянето на червените, които в 73-ата минута вкараха трети гол. Синклер получи извеждащ пас отдясно и центрира към Енрике, който изпревари бранител на гостите и засече от въздуха за 3:0.
В 78-ата минута Симеонов изби топовен изстрел на Кери от над 25 метра. Последва и удар с глава на Ахмедов, който Симеонов спаси. Таранът обаче не остави шанс на вратаря в 87-ата минута. Тогава Пеняранда се пребори с бранител в синьо по дясното крило, нахлу в наказателното поле и намери Ахмедов, който реализира отблизо за крайното 4:0.