Локомотив пречупи Казанлък в страхотна битка при жените

Волейболистките на Локомотив 1929 Нидо (София) надиграха много трудно и драматично като домакини Казанлък Волей с 3:2 (13:25, 27:25, 13:25, 25:19, 15:9) в мач от 7-ия кръг на женската "Демакс" Лига.

Така "железничарките", водени от Страхил Балов, записаха 3-а победа, като с 3 загуби и 8 точки заемат 5-о място във временното класиране. Казанлък пък допуснаха втора загуба, като с 5 победи и 15 точки все още са лидери в класирането, но преди изиграването на всички мачове, като шампионките от Марица имат много отложени срещи.

Домакините от Локомотив изиграха най-силният си мач до момента в шампионата, като показаха характер и изненадаха неприятно съперничките. Началото обаче бе неубедително за тях, като гостенките от Казанлък спечелиха първия гейм на 13 точки. След този разгром волейболистките на Локомотив не се отказаха и излязоха силно мотивирани. Те засилиха сервиса, който се превърна в основното им оръжие в този мач. "Розите" пък, намалили темпото след бързия първи гейм, не успяха да влязат отново в ритъм и играта тръгна равностойно. Домакините си повярваха, че могат, устояха на всичко и в решителните минути взеха втората част след 27:25, като изравниха играта 1:1.

Мачът продължи на двете крайности, като последва нов бърз гейм за гостенките от Казанлък, завършил отново 25:13, като и ново изригване на "железничарки" в четвъртата част. В нея домакините играеха с по-голямо самочувствие и натрупаха разлика, като поведоха с 23:15. Разликата бе достатъчна и те спечелиха гейма с 25:19, а мачът влезе в тайбрек. Възходящата линия на Локомотив продължи с пълна сила и в петата решителна част, като домакините стартираха с невероятното 8:0 в своя поза след силен начален удар. "Розите" не успяха да излязат от тежката ситуация и Локомотив наложи волята си, като триумфира след 15:9 и 3:2.