Три поред за Янев и Бърно в Чехия

Отборът на Бърно, в който играе българският национал Александър Янев, записа третата си поредна победа в чешкия баскетболен елит. Момчетата на старши треньора Любомир Ружичка се наложиха драматично над УСК Прага със 70:69 като гост.

Така Бърно вече разполага с актив от 11 победи и 8 загуби, като заема петата позиция в класирането и диша във врата на днешния си съперник. Прага остава на четвъртата позиция с актив от 11-7, но и с мач по-малко.

Александър Янев бе титуляр за своя тим и записа 8 точки и 3 борби за 24 минути игрово време. В стрелбата си бившият играч на Черно море Тича бе 3/6 за две точки, 0/2 от тройката и 2/4 от наказателната линия. От съотборниците му Радек Фарски бе най-полезен с 18 точки, а Шимон Пуршъл и Якуб Кракович отбелязаха съответно 14 и 13 точки.