Ради Димитров с асистенция при разгромна победа на Сепси

Отборът на Сепси постигна разгромна победа с 4:1 над Астра в домакинството си от 18-ия кръг на румънската Лига 1. Българският защитник Ради Димитров бе титуляр за домакините и имаше важна роля за победата, тъй като асистира за първия гол в мача.

Домакините поведоха в 11-ата минута, когато Димитров получи дълъг пас на дясното крило, овладя и центрира меко за Ковач, който с глава вкара за 1:0.

В 41-ата минута Сепси получи дузпа, а Васвари удвои от бялата точка. Третият гол за домакините реализира Гонзалес в самия край на първото полувреме, а в 75-ата минута се разписа и Байрович.

Почетното попадение за гостите падна в 85-ата минута и това бе автогол на Тинчу.

С този успех Сепси излезе на 4-ата позиция в таблицата с актив от 31 точки. Астра пък се намира на 13-ото място със 17 точки. Водач е ФКСБ с 41 точки.