Черно море измъкна драматична победа срещу Ботев във втората осмица

Волейболистите на Черно море (Варна) не допуснаха обрат и записаха драматична победа срещу тима на Ботев (Луковит) в отложената среща от 1-ия кръг на втората осмица от Суперлигата. Варненци надделяха трудно като домакини с 3:2 (25:19, 25:20, 23:25, 23:25, 17:15) в мач, игран тази вечер в Морската ни столица.

По този начин воденият от Юлиян Тупанков отбор е 6-и във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 3 загуби. Ботев пък е 4-и с 10 точки след 3 победи и 4 загуби.
Следващият мач на двата отбора е отново помежду им от редовния 8-и кръг. Двубоят е в събота (30 януари) от 18,00 часа в Луковит.

Играчите на Ботев започнаха силно в първия гейм на срещата, но не успяха да удържат темпото. Домакините от Черно море постепенно увеличиха преднината си и закономерно поведоха след 25:19. Във втората част варненци бяха категорични, като не допуснаха съперникът да противодейства - 25:20 и 2:0. Двата отбора играха точка за точка в третия гейм, но после варненци отново поеха инициативата. Положението се запази така почти до края, но в ключовите моменти Ботев вкара интрига и измъкна частта след 25:23.

Идентично започна и четвъртата част, но след средата момчетата на Пламен Тодоров довършиха започнатото и вкараха мача в тайбрек след ново 25:23. Там играта бе на амплитуди. Двата тима непрекъснато разменяха лидерството, но в крайна сметка Черно море се поздрави с победата след повече от два часа игра след 17:15 и 3:2.