Локомотив (Пд) вкара три на Берое (видео)

Локомотив (Пловдив) надигра Берое с 3:0 в контролна среща, играна на Спортна база "Берое". Кристиан Илич (14) засече центриране на Димитър Илиев и даде аванс на "смърфовете". Момчил Цветанов (37) удвои, a Димитър Илиев (57) направи резултата класически.

Първата добра възможност за гол дойде в 3-ата минута и тя бе на сметката на Берое. Иван Минчев намери Еривалдо в предни позиции с дълго подаване. Мартин Луков излезе напред, за да изчисти, но нападателят на заралии изпревари стража. Последва удар към вратата на "смърфовете", който беше блокиран и изчистен в ъглов удар.

В 13-ата минута Локомотив отговори с опасен удар на Лукас Масоеро, оставен непокрит в наказателното поле. Бранителят засече центриране на Салинас от корнер, но Ганев реагира добре. Минута по-късно Локомотив поведе с гол на Кристиан Илич. Този път халфът беше намерен от капитана Димитър Илиев и от няколко метра до голлинията не сбърка.

В 16-ата минута Димитър Илиев пробва да изненада Ганев с удар от далечна дистанция. Топката падна точно под горната греда, но стражът на Берое реагира и изби в ъглов удар. В 37-ата минута Локомотив удвои преднината си чрез Момчил Цветанов. Крилото на "смърфовете" беше намерен на празна врата от Димитър Илиев и въпреки опита на Илиас Хасани да изчисти, Цветанов прати топката в мрежата.

В 39-ата минута Ганев парира добър удар на Димитър Илиев от границата на наказателното поле. В края на първото полувреме гредата помогна на Мартин Луков след рикошет. В 57-ата минута Димитър Илиев се разписа за 3:0 в полза на Локомотив. Капитанът добави и попадение на сметката си в днешния мач, след като получи топката в наказателното поле, овладя и насочи съм самочувствие удара си в мрежата.

В 73-ата минута Гаюс Макута си отвори възможност за изстрел към вратата, който попадна право в обсега на влезлия в игра Илко Пиргов.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ 0:3