Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Добруджа удари Пирин в първата осмица (снимки)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа втора поредна и общо 4-а победа в първата осмица от Суперлигата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков биха категорично като гости Пирин (Разлог) с 3:0 (26:24, 25:20, 25:20) в отложен мач от 6-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември".

Така добричлии са на второ място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 1 загуби, с колкото е и лидера Хебър (Пазарджик), но с 13 точки. Пирин пък допусна 5-а поредна загуба, като продължава да е на предпоследното 7-о място без победа до момента. В редовния 8-и кръг Добруджа приема именно "тигрите" в дербито, докато разложани са отново домакини, но този път на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са съответно следващата събота (30 януари) от 18,00 часа и в неделя (31 януари) от 17,30 часа.

Домакините от Пирин започнаха силно в първия гейм и доминираха през по-голямата част от времето. След 16-а точка силите се изравниха и играта продължи равностойно. Играчите на Северин Димитров обаче преодоляха съперника и продължиха по-спокойно. Точно когато всичко изглеждаше предрешено, добричлии се мобилизираха и измъкнаха гейма след 26:24. Разложани имаха своите силни моменти и в следващите две части, но в ключовите моменти Добруджа успя да наложи волята си.

Най-полезен за Добруджа бе отново Жулиен Георгиев с 18 точки (2 блока и 48% ефективност в атака) за победата. Димитър Маринков пък добави още 14 точки (1 блок, 48% ефективност в атака и 73% позитивно посрещане) за успеха. За домакините от Пирин Мартин Юруков (1 блок и 41% ефективност в атака) и Александър Симеонов (1 блок, 48% ефективност в атака и 75% позитивно посрещане) завършиха с 14 и 12 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (24:26, 20:25, 20:25)
ПИРИН: Константин Нечев 1, Мартин Юруков 14, Александър Симеонов 12, Благовест Катранджиев 8, Стивън Димитров 3, Красимир Гайдарски 8 - Христо Колев-либеро (Петър Петров, Стилиян Асенов 1, Петър Христов, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ДОБРУДЖА 07: Любослав Телкийски 1, Жулиен Георгиев 18, Димитър Маринков 14, Методи Ананиев 12, Денис Чавдаров 9, Венцислав Рагин 11 - Николай Тодоров-либеро
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимка: МОМЧИЛ ТОДОРОВ за Национална Волейболна Лига/National Volleyball League