Атлетик (Билбао) продължава с победите

След като победи последователно Реал Мадрид и Барселона и спечели Суперкупата на Испания, Атлетик (Билбао) продължава напред и в Купата на Испания. Тимът на Марселиньо успя трудно да отстрани третодивизионния Ибиса и да се класира за осминафиналите на турнира.

Баските спечелиха с 2:1 при гостуването си в курорта след гол на Унай Нунйес в 91-ата минута. Домакините поведоха с попадение на Хави Перес в 12-ата минута, а капитанът на съперника Раул Гарсия, който влезе в игра на почивката, изравни в 52-ата минута.

Домакините вложиха много усилия, създадоха истински проблеми за Атлетик и откриха резултата в 12-ата минута чрез Хави Перес, който се възползва от подаване на Даво през центъра. До края на първата част играчите на Атлетик така и не успяха да стигнат до сериозно голово положение.
Седем минути след началото на второто полувреме Раул Гарсия се възползва от неумела намеса на вратаря Херман Пареньо и изравни след пас на Икер Муниаин. Следващите 15 минути бяха за играчите на Ибиса, които се състезават иначе в Сегунда Б дивисион. Отменен беше и гол на ганайското им острие Куаси Сибо, след като страничния съдия видя засадата и я маркира.
В последните 10 минути Марселино започна да бере плодовете на късното включване на Юри Берчиче и на Асиер Виялибре на мястото на Иняки Уилямс. И в 3-ата минута на добавеното време Унай Симон влезе около границата на наказателното поле и от въздуха от воле прати топката в мрежата за 1:2.