ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Домакинска загуба спря възхода на Хатайспор (видео)

Страхил Попов беше титуляр за Хатайспор, а отборът му загуби с 1:2 от Йени Малатияспор в среща от 20-ия кръг на турското първенство. Домакините, които са новак в елита, пропуснаха да се изравнят по точки с четвъртия в класирането Газиантеп.

Още в началото Малатияспор имаше няколко положения пред вратата на Акън Алкан. Резултата обаче беше открит чак през второто полувреме. Разписа се Зеки Явру от пряк свободен удар в 53-ата минута. В 77-ата гостите получиха дузпа, но Адем Буюк стреля в гредата. Изпълнението беше повторено заради навлизане на няколко футболисти в наказателното поле. От втория опит Буюк не сбърка.
Хатайспор намали в 87-ата минута с попадение на звездата си Аарън Бупендза. Габонецът заби топката под гредата след хубаво подаване на резервата Мохамед Камара. Бупендза вече има гола и води в листата на стрелците в Сюпер лиг.

В други мачове днес Ризеспор се наложи над Газиантеп с 3:0, а Галатасарай разгроми с 6:1 Денизлиспор и изскочи на трето място с 36 точки. Начело са Бешикташ и Фенербахче с по 38, а Хатайспор има 31 и е на петата позиция.