Рилски спортист победи като гост Ямбол

Рилски спортист изигра много силно второ полувреме и записа десета поредна победа в Националната баскетболна лига. Самоковци победиха Ямбол с 87:71 (25:26, 19:22, 24:11, 19:12), след като изоставаха на почивката. Лидерите в класирането имаха пасив в един момент от 13 точки, но в третата част успяха не само да застигнат домакините си, но и да поведат с 16 точки.

За Ямбол това е седма загуба в шампионата.

Нов силен мач изигра Нико Карвачо, който се отличи с 22 точки и 10 борби. Алекс Симеонов игра силно и завърши с 18 точки и 12 борби. Павлин Иванов се отличи с 14 точки.

За Ямбол с 19 точки и 8 борби приключи Андрей Иванов. С 12 се включи Уили Атууд, а с 10 точки - 17-годишният талант от местната школа Георги Герганов.

На 15 януари Рилски спортист ще посрещне у дома Черноморец. По същото време Ямбол гостува на Левски Лукойл.