На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Д'Анджело Ръсел помогна на Вълците да прекъснат негативната си серия

Д'Анджело Ръсел се отличи с 27 точки, 5 борби и 5 асистенции  за победата на Минесота над Сан Антонио с 96:88, с която Тимбъруулс прекъснаха негативната си серия от седем поредни загуби в НБА.

Ръсел вкара осем от точките си през четвъртата четвърт, включително 3 тройки, за да изравни резултата 7:02 минути преди края. Той и Малик Бийзли, който добави 24 точки, помогнаха на Вълците да спечелят първата си победа от 26 декември.

При 81:81 Минесота вкара пет поредни точки и до края на мача не позволи тази преднина да бъде стопена от Спърс. Един от най-страхотните удари в последната част бе тройка на Хуанчо Ернангомес, който по-рано в срещата вкара още две тройки.

Минесота игра без звездата си Карл-Антъни Таунс, който се завърна в игра в събота след шест пропуснати мача заради частична дислокация на лявата китка. Отсъствието му в неделя бе тактическо решение, а не резултат от повторно влошаване на състоянието му.

Един от мачовете в програмата за тази нощ Маями - Бостън бе отложен заради случаи на коронавирус в двата отбора.

НБА не планира да спира шампионата на този етап, въпреки че общо 15 играчи бяха карантинирани в последните дни заради Ковид-19.