Шампионът Фламенго пропусна да се доближи до лидера

Бразилският шампион Фламенго загуби с 0:2 от средняка Сеара, увеличавайки серията си на три мача без победа. С този резултат най-популярният бразилски отбор пропусна да скъси дистанцията до върха в класирането, тъй като лидерът Сао Пауло също не успя да победи. Винисиус изведе гостите от Сеара напред в резултата в 13-ата минута с хубав удар с десния крак. Келвин бетонира успеха с второ попадение за Сеара секунди преди последния съдийски сигнал.

Сао Пауло пък падна с 0:1 от Сантос също като домакин, а единствения гол вкара Жабсон в 1-ата минута на второто полувреме. За Сао Пауло това е второ поредно поражение, но тимът е на върха с 56 точки. Интернасионал (Порто Алегре) се доближи на 3 и заема 2-ото място, след като се наложи с 1:0 над Гояш благодарение на точния изстрел на Бруно Прашедеш в 43-ата минута.

За Интернасионал това е пета поредна победа. Трети е Атлетико Минейро с с 49 точки, но и два мача по-малко. Фламенго заема 4-ата позиция, също с 49. Но поражението увеличава напрежението върху треньора Роджерио Сени, който е спечелил едва четири победи в първите си 12 мача.