Щутгарт пак се развихри в атака (видео)

След три срещи без успех тимът на Щутгарт напомни за силните си изяви от есента, отнасяйки Аугсбург с 4:1 като гост в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата. Новаците в елита показаха играта, с която преди месец вкараха пет гола на Борусия в Дортмунд.

Аржентинският национал Николас Гонсалес вкара първото попадение от дузпа в 10-ата минута, а в 29-ата Силас Вамангитука удвои след ювелирна контраатака.

Баварците, които удариха греда при 0:1, се върнаха в двубоя секунди след подновяването на играта за второто полувреме, когато Марко Рихтер се разписа на празна врата - 1:2. По-късно в срещата обаче същият този Рихтер набързо си изкара два жълти картона и на практика “уби” надеждите на своите за някакъв обрат.

В 61-вата Гонсало Кастро покачи на 3:1 за Щутгарт, като първоначално попадението не беше признато, но ВАР показа, че засада няма.

В 82-ата резервата на “швабите” Филип Фьорстер пропусна на празна врата, но пет по-късно друга от смените - Даниел Дидави, показа по-точен мерник и резултатът набъбна на 4:1.