Червен картон даде нужното предимство на Кадис (видео)

За първи път от триумфа над Барселона преди повече от месец насам тимът на Кадис намери сили да запише нова победа в Ла Лига. В сблъсък от 18-ия кръг “жълтата подводница” “потопи” с 3:1 Алавес на своя стадион.

Ключово за триумфа на домакините се оказа изгонването за втори жълт картон на защитника на баските Алберто Родригес - Тачи в 50-ата минута, когато резултатът беше 1:1.

Алекс Фернандес беше точен за 1:0 в 18-ата след много “тънко” положение за засада, като се наложи намесата на ВАР. Само пет минути по-късно Хоселу изравни от дузпа.

Само шест минути, след като гостите останаха с човек по-малко, тимът на Кадис се възползва от численото си предимство и излезе напред след попадение на Антони Лосано.

Последваха доста шансове за новаците, но пък веднъж и късметът ги покри, след като в 64-ата отборът на Алавес удари греда.

В 68-ата Алваро Негредо окончателно наклони взените в полза на Кадис с гол за крайното 3:1.

През следващия уикенд и двата отбора ще имат мачове в турнира за Купата на Испания.