Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Лидия Ковачева и Мадлен Тодорова с отличен дебют в Австрия

Бившите състезателки на хандбалния Бъки (Габрово) Лидия Ковачева и Мадлен Тодорова смениха първенството и направиха отличен дебют за своя нов тим Дорнбирн Шорен. През есента двете състезателки бяха част от състава на италианския шампион Джоми (Салерно), но по време на зимната пауза решиха да поемат към ново предизвикателство и приеха предложението на закъсалия в австрийската женска лига тим на Дорнбирн Шорен.

Нещата се случиха много бързо. Двете момичета отпътуваха към Австрия на 5 януари и ден по-късно направиха своя дебют за отбора от Дорнбирн. Той беше изключително успешен. Лидия Ковачева и Мадлен Тодорова допринесоха много за победата над гостуващия тим от Винер Нойщад с 20:18.

Двете "новобранки" в състава на треньора Емануел Дитцер се появиха в игра 10 минути след началото на мача, при резултат 1:3. Лидия Ковачева веднага пое диригентската палка и още до почивката домакините взеха солиден аванс – 14:6. През втората част тимът от Винер Нойщад успя да намали пасива до два гола – 19:17. Попадение на Мадлен Тодорова минута и половина преди края за 20:17 на практика осигури победата на Дорнбирн Шорен.

Лидия Ковачева наниза 6 гола в мача, а Мадлен Тодорова отбеляза 2. Тоест, 40% от попаденията на домакините бяха български.

"С Лидия и Мадлен вече имаме много повече варианти на терена. За тях това беше мечтан дебют", коментира след срещата треньорът Емануел Дитцер.

Този успех сложи край на серията от пет поредни загуби на Дорнбирн Шорен в австрийската женска лига. Това беше и първи домакински успех за тима от началото на сезона. Отборът се изкачи с една позиция нагоре в подреждането и заема 10-о място от 12 състава. Следващият мач на Лидия Ковачева и Мадлен Тодорова с екипа на техния нов тим е гостуване на Перхтолсдорф Девилс. Двубоят е днес в Перхтолсдорф.