Локомотив (София) с грешна стъпка по пътя към efbet Лига (видео)

Oтборът на Локомотив (София) направи грешна стъпка по пътя към efbet Лига. "Железничарите" загубиха с 0:2 от Созопол в сблъсък от 16-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за домакините реализираха Яни Николов (6) и Иван Колев (44).

Домакините залoжиха на всичко най-добро в атака, където действаха Иван Колев и Трайо Грозев. Именно те направиха и разликата в сблъсъка. Зад тях оперираха Антонио Ласков и Яни Николов.
Старши треньорът на гостите от София Иван Колев заложи на Ивайло Василев, а пред него бяха Ферари, Петков, Василев и Орачев. В центъра на терена действаха Владимир Семерджиев и Тодор Траянов, а пред тях бяха Петко Петков, Александър Александров и Наско Милев, който игра на мястото на натирения за слаба форма и желание за трансфер Илиян Стефанов. На върха на атаката бе звездата на "червено-черните" Светослав Диков.
Първата интересна ситуация се откри пред домакините. В 5-ата минута Сава Савов получи добро подаване пред границата на наказателното поле. Халфът не се забави и стреля, но кълбото премина на сантиметри от целта.
Секунди по-късно футболистите на Созопол стигнаха до първия гол в сблъсъка. Халфът на тима Яни Николов се разписа след добър удар от въздуха.
В 11-ата минута гостите имаха шанс да изравнят резултата. След статично положение топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, а там Владислав Семерджиев стреля от точката за дузпа, но опитът му бе блокиран в корнер.

В 39-ата минута Александър Александров пробва късмета си от пряк свободен удар, но крилото не успя да намери целта.

Mинута преди края на първата част домакините успяха да стигнат до второ попадение. Созопол организира чудесна контраатака, при която Трайо Грозев настигна топката отляво, след което центрира към Иван Колев, който с глава наказа Ивайло Василев.

В 60-ата минута гостите пропуснаха отличен шанс да се върнат в мача. Александров получи топката на десния фланг, след което пусна пас в наказателното поле, където на точката за дузпа бе забравен Павел Петков, който стреля моментално, но над вратата на Росен Андонов.

В 72-ата минута Мики Орачев центрира към Светослав Диков, който не успя да намери целта с пореден удар с глава.

Секунди преди края на двубоя Светослав Диков бе близо до гола, но стражът на домакините се намеси майсторси и изби, а при добавката Педро Ферари отново не показа точен мерник. Това бе и последната интересна ситуация в битката от 16-ия кръг на Втора лига.

С тази победа Созопол събра актив от 17 точки. "Железничарите" паднаха до трето място с 29 пункта, но остават на три зад лидера Пирин (Благоевград). Локомотив обаче има и мач по-малко от "орлетата".

СОЗОПОЛ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:0