Солскяер призна, че може би е трябвало да замени Фред на почивката

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер призна, че е мислел върху това да замени Фред на почивката на вчерашния двубой с Пари Сен Жермен, който "червените дяволи" загубиха с 1:3. Бразилецът извади късмет през първата част, когато получи само жълт картон, след като посегна с глава към Леандро Паредес. В 70-ата минута обаче той получи втори жълт картон за единоборство с Андер Ерера. Тук изглеждаше, че нарушение няма, но въпреки това домакините останаха с човек по-малко. Според мнозина Солскяер е трябвало да замени Фред след първата ситуация, тъй като на моменти бразилецът изглеждаше нервен.

"В първата ситуация Фред имаше късмет, че остана на терена. Не трябваше да посяга така с глава към Паредес и той го знае. Не мисля, че го докосна, но все пак имаше известен късмет, когато реферът реши да му покаже нещо, защото според мен в тези ситуации или не се дава нищо, или се дава червен картон. Фред игра много добре. Да, на почивката мислех за това дали да го заменя. Говорихме, че трябваше да остане спокоен. При втория жълт картон нямаше никакъв фал. Той бе много дисциплиниран и не можем да го виним за това единоборство. Но след решението, което взе реферът, може да си кажеш, че може би е трябвало да го замениш по-рано. Реферът направи грешка, но това е позволено", заяви Солскяер.