Гергана Димитрова и Мария Йорданова запазиха първото място в Румъния (видео)

Националките Гергана Димитрова и Мария Йорданова и техният КСМ (Търговище) запазиха лидерството в румънската Дивизия А1. Волейболистките на Драган Нешич се наложиха драматично над КСМ Волей с 3:2 (21:25, 28:26, 22:25, 25:19, 15:13) в двубой от четвъртия предварителен кръг на първенството.

КСМ е с 20 точки в актива (7 победи), Алба-Блаж е трети с 18 точки (6 успеха, 1 загуба)

Гергана Димитрова бе титуляр в четири от петте гейма, като се разписа с 15 точки (1 блокада) и бе втора по резултатност. Мария Йорданова се появи в игра в третия гейм, като реализира 1 точка (1 блокада). Над всички бе Хайди Казанова с 30 точки (1 ас, 1 блокада), с 14 точки завърши Ирина Трушкина (1 ас, 1 блокада). За съперника Йоана Бачиу завърши с 23 точки, по 20 добавиха Мая Алексич (3 аса, 3 блокади) и Бояна Миленкович (3 блокади)

Следващата среща за КСМ е на 30 ноември (понеделник), с Търгу Муреш. Алба-Блаж излиза срещу Университатя Клуж на 1 декември (вторник).