Изненадваща загуба за Олимпия, Лясков не влезе (видео)

Олимпия (Любляна) се смъкна на трето място в класирането на словенското първенство, след като загуби с 1:3 гостуването си на Домжале от 14-ия кръг. Българският защитник Ангел Лясков беше в групата на "змейовете", но не се появи в игра. Неговият тим има 24 точки, а начело е Марибор с 28.

Домакините нанесоха своя удар още до 4-ата минута, когато вече водеха с 2:0. Арнел Якупович откри резултата след асистенция на Дарио Колобарич, а Тамар Светлин удвои аванса на Домжале с хубав шут под гредата.

След почиката Колобарич вкара трети гол за домакините, преди Майкъл Павлович да реализира почетното попадение за Олимпия. Гостите останаха с човек по-малко, след като Мирал Самарджич получи директен червен картон в 61-ата минута. Не след дълго реферът изгони и Грегор Сикошек от Домжале.