Казанлък с драматична победа над Берое

Волейболистките на Казанлък Волей постигнаха драматична победа в 4-ия кръг на женската "Демакс" лигата. "Розите" надделяха много трудно и измъчено у дома над Берое (Стара Загора) с 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 20:25, 18:16).

По този начин казанлъчанки са начело във временното класиране с 11 точки след 4 победи от 4 мача. Берое пък е на 5-о място с 1 победа, 2 загуби и 4 точки. Следващата среща на Казанлък е на 5 декември (събота) срещу ДКС Варна, а Берое среща Марица в неделя (6 декември).

Първата част на мача започна с лека преднина за домакините от Казанлък. Нещата се промениха много бързо, като старозагорки взеха нещата в свои ръце. Ролите се размениха още няколко пъти и в крайна сметка Берое затвори гейма с минимална преднина 25:23. Във втория гейм момичетата на Диян Боюклиев поведоха, но ситуацията се разви идентично на предходната част. Казанлъчанки останаха стабилни и този път не изпуснаха инициативата. Третата част премина по подобен начин, но бе доста по-оспорвана, като състезателките на Борислав Крачанов спечелиха след 25:23.

В четвъртия гейм двата отбора започнаха равностойно, след което "розите" излязоха напред. Впоследствие, играта продължи точка за точка, но казанлъчанки не се отказаха и дръпнаха в резултата. Последва преднина за беройки и те затвориха успешно частта след 25:20. В тайбрека Берое бе категоричен в началото. "Розите" намалиха дистанцията и успяха да обърнат в своя полза. "Зелено-белите", обаче, отново вкараха интрига и стигнаха до равенство. Положението се запази и след 18:16 и 3:2 домакините от Казанлък записаха четвъртата си победа в първенството.

КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ - БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 20:25, 18:16)
КАЗАНЛЪК: Елина Стойчева, Селин Салим, Рая Кирова, Никол Пейчинова, Пламена Кораменова, Кристина Йорданова - Александра Терзиева-либеро (Десислава Тодева)
Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ
БЕРОЕ: Мария-Габриела Миличивич, Виолина Николова, Лора Славчева, Йоанна Николова, Мая Ангелова, Стеляна Чакърова - Станислава Хубенова-либеро (Борислава Личева, Кристина Якимова, Мирослава Костова, Анита Петрова)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ.