Локомотив (София) се завърна на върха във Втора лига (видео+галерия)

Oтборът на Локомотив (София) постигна лесен успех с 2:0 над Септември (Симитли) в двубой от 15-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за "железничарите" реализираха Светослав Диков (32) и Павел Петков (52).

60 Локомотив (София) - Септември (Симитли)
С тази победа съставът на Иван Колев събра актив от 29 точки, с което се изравни с Пирин (Благоевград) на върха в шампионата. Септември (Симитли) пък остава на десета позиция с 15 пункта.
Първата интересна ситуация се откри още в 6-ата минута, когато Светослав Диков отправи опасен удар с глава, но стражът на гостите Филип Димитров успя майсторски да избие топката.

В 13-ата минута Локомотив пропусна още една възможност за попадение. След късо изпълнение на ъглов удар топката бе центрирана в наказателното поле, където на далечната греда Светослав Диков стреля по диагонала. Кълбото стигна до Павел Петков, който веднага я върна за Марио Петков, но младият бранител не успя да вкара кълбото в мрежата.

Логичното се случи в 32-ата минута, когато Илиян Стефанов центрира отляво към Александър Алексадров, който отправи страхотен ножичен удар, който се отби в горната греда. Топката обаче стигна до Светослав Диков. Нападателят на "железничарите" с глава заби своя гол №10 от началото на сезона във Втора лига.

В 52-ата минута домакините стигнаха и до втори гол. В негов автор се превърна Павел Петков, който засече центриране на Александър Александров. Крилото на "червено-черните" отново бе с ключова роля за попадението на своя тим.

Малко по-късно Александров шутира по земя, но право в ръцете на Филип Димитров. В 68-ата минута Педро Ферари центрира отдясно в наказателното поле, където резервата Наско Милев игра с глава, но прати топката над вратата.

До края на срещата не се случи нищо интересно и битката от 15-ия кръг на Втора лига завърши при резултат 2:0 за отбора на Иван Колев.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) 2:0

1:0 Диков (32)
2:0 Петков (52)