Борислава Христова блести в Полша

Борислава Христова изигра поредния си силен мач с екипа на Гожов (Велкополски). Най-добрата ни баскетболистка бе с основна роля за трудната победа на участника в ЕвроКъп, който срази Политехника (Гданск) с крайното 80:73 (23:20, 20:16, 15:21, 22:16) в отложен двубой от третия кръг на полския шампионат. Успехът е втори пореден за Гожов в първенството и тимът вече се намира на четвъртата позиция в подреждането с баланс от 4-2. Политехника пък записа четвъртата си загуба и застана на деветото място.

Христова отново блесна с изявите си на паркета. Варненката записа 21 точки, 6 борби и 2 асистенции в офанзивен план, а в защита допринесе с 4 отнети топки и 2 чадъра, като получи едва 47 секунди почивка в хода на мача - 39:13 минути игрово време. Националката ни бе 7/12 от зоната за две точки, 1/2 от тройката и 4/5 от наказателната линия и се отчете с най-висок коефициент на полезно действие от целия си отбор - 25.

Двубоят бе доста труден за Гожов, след като коравите гости не пожелаха да се откажат до самия край. Страхотна серия от 10:0 в края на срещата за домакините също не бе достатъчна да удържи Политехника, но успехът бе материализиран с унищожителна тройка на направилата чудесно второ полувреме американка Катлийн Дойл, която се разписа за 78:73 с 38 секунди оставащо време. Отборът от Гданск не намери отговор до края на срещата и победата отиде в ръцете на Гожов - 80:73.

Меган Густафсон бе най-резултатна за победителките с "дабъл-дабъл" от 23 точки и 10 борби плюс 3 чадъра, а Катлийн Дойл също като Христова остави 21 точки на сметката си. Джазмийн Дейвис бе лидер за Политехника с 26 точки, докато Катерина Римаренко добави 15 пункта и 6 борби.

Следващият мач на Боби и компания е гостуване на Познан в събота от 19:30 часа българско време.