Последният съсече устрема на Гранада (видео)

Високолетящият тим на Гранада падна у дома с 1:3 от последния до момента Валядолид в среща от десетия кръг на Ла Лига. „Бяло-виолетовите“ успяха да създадат достатъчно голови положения, за да си тръгнат с трите точки от „Лос Карменес“. Загубата остави Гранада на шеста позиция и позволи на Валядолид да се вдигне над зоната на изпадащите.

Гостите от Кастийя и Леон имаха по-чистите положения през първото полувреме. Във втората добавена минута на първото полувреме те откриха резултата. След центриране отляво Оскап Плано стреля с глава на първа греда за 0:1. В 53-ата Маркос де Соуса удвои за гостите с отсечен диагонален удар, при който топката влезе в мрежата до гредата. В 63-ата домакините вкараха след статично положение. След изпълнение на корнер топката беше продължена ниско към далечната греда, откъдето Домингос Дуарте реализира за 1:2. В 89-ата Валядолид вкара и трети гол чрез Жоао Фелипе.