Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Безголово реми в Ейбар

Отборите на Ейбар и Хетафе завъртяха 0:0 в първия мач от неделната програма на Ла Лига. Хета е осми, а тимът от „Ипуруа“ е 14-и във временното подреждане.

През първото полувреме се игра привлекателен футбол. Баскиет създадоха повече голови ситуации, но вратарят Давид Сория се справи перфектно. Хайме Мата пропиля най-чистия шанс за гостите сам срещу вратаря. През втората част двата тима продължиха да се надлъгват. В 87-ата минута Сержи Енрик нацели греда. Две минути по-късно Кике Гарсия от състава на домакините получи червен картон.