Радо Арсов с 5-а победа във Франция (снимки)

Воденият от българския треньор Радослав Арсов Вандьовр Нанси записа четвърти пореден и общо пети успех във френската Лига.

Тимът, в който се изявяват българките Русена Сланчева и Гергана Георгиева, победи категорично като домакин Мужен с 3:0 (25:22, 25:9, 25:23) в двубой от 10-и кръг.

Вандьовр е четвърти във временното класиране с 13 точки (5 победи, 2 загуби), Мужен е шести с 10 точки (4 успеха, 4 поражения).

Русена Сланчева и Гергана Георгиева бяха резерва, като се появиха за кратко в игра в третия гейм.

Най-резултатна бе Карин Палгутова със 17 точки (3 блокади), с 15 се отчете Елина Родригес (1 блокада). За Мужен Теса Грубс бе над всички с 18 точки (1 ас, 2 блокади).

Следващият двубой за водения от Радослав Арсов тим е на 27 ноември (петък), срещу Кан.