Сливнишки герой взе лидерството в Западната група след разгром над СУ

Волейболистите на Сливнишки герой (Сливница) взеха лидерството в Западната група на Висшата лига. Воденият от Мартин Стоев тим надигра категорично състава на ВК Софийски университет с 3:0 (25:16, 25:12, 25:14) в среща от четвърти кръг на първенството. Победата бе факт само за час.

Сливничани имат 12 точки в актива си (4 победи), СУ е на втората позиция с 9 точки (3 успеха, 1 загуба)

Домакините бяха доминиращи през целия мач и закономерно спечелиха.

Отборът на Етрополе също продължава успешното си представяне в групата. Волейболистите на Васил Василев се наложиха като гости над Град (Белоградчик) с 3:1 (25:16, 29:27, 18:25, 25:22)

Етрополци бяха непоколебими в първата част и поведоха без проблем. Във втория гейм гостите поведоха, но след това състезателите от Северозапада обърнаха и вкараха интрига. Размяната на ролите продължи почти до края на частта, но "червено-черните" измъкнаха победата след 29:27.

Играчите от Етрополе започнаха силно и в третия гейм, но изпуснаха инициативата след 16:14. Град направи обрат и спечели частта, намалявайки пасива си. Това повлия на играта и в началото на решителния гейм - момчетата на Христо Христов поведоха, обаче допуснаха съперникът да изравни. Равностойната игра продължи и след известна размяна на лидерство етрополци се поздравиха с успеха.

Миньор (Перник) също записа третата си победа, след като се наложи над ВК Люлин с 3:1 (27:29, 25:15, 26:24, 25:19) в домакинска среща. Състезателите на Асен Асенов са четвърти в таблицата с 9 точки (3 успеха, 1 загуба).

Перничани имаха превес през по-голямата част от първия гейм, но позволиха на люлинци да се "залепят" за тях. Впоследствие домакините се поокопитиха и излязоха напред, столичани не се отказаха и поведоха в резултата.

Ударно бе началото за Миньор във втория гейм, като разликата бе стабилна до край.

Третата част тръгна под диктовката на състезателите на Георги Петров, след което Радостин Денков и съотборниците му обърнаха и поведоха. В края се заформи интрига, но домакините не изпуснаха шанса и затвориха след два геймбола.

В последния гейм борбата започна равностойно, Миньор обаче бе категоричен и постигна успеха след почти двучасов двубой.

Доста драматичен бе двубоят между Звездец (Горна Малина) и Ботев (Ихтиман). Състезателите на Иван Генков победиха като домакини съперника след петгеймов трилър - 3:2 (25:18, 23:25, 26:24, 23:25, 15:12)

Двата тима си размениха по един гейм. Волейболистите от Горна Малина доминираха изцяло в третата част, но допуснаха колебание в ключовите моменти. То обаче не им попречи да запишат победата в гейма.

Четвъртата част бе на амплитуди до средата, после гостите взеха преднина и тя се запази. Мачът влезе в тайбрек, в който след шестата точка Звездец пое инициативата и постигна втория си успех за сезона.