Тетевен Волей се справи със Славия (снимки)

Волейболистите на Тетевен Волей записаха втора победа във Втората осмица на Суперлигата, след като се наложиха като домакини над Славия с 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:13) в среща от 4-ия кръг.

Тетевенци са на третата позиция във временното класиране с 6 точки (2 победи, 1 загуба), Славия е осми с 0 точки и 3 поражения

"Белите" поведоха отначало, след което последва обрат. Играта продължи точка за точка, но гостите от столицата не се отказаха и отново дръпнаха. Интригата се запази и в следващите минути, но в крайна сметка домакините спечелиха частта при минимална преднина.

Тетевенци бяха доминиращи през по-голямата част от втория гейм, но допуснаха славистите да обърнат и да излязат напред. Това предреши и изхода - Славия изравни 1:1 гейма след 25:22.

С равностойна игра стартира третата част на двубоя. След това състезателите на Петър Мечкаров взеха превес и отново поведоха в мача.

Волейболистите от най-зеления град стартираха ударно със 7:0 в четвъртия гейм. Хегемонията им продължи до края и те без проблем затвориха двубоя след 25:13 и крайното 3:1 гейма.

Стефан Иванов заби 23 точки (4 аса, 3 блока, 57% ефективност в атака) за успеха на Тетевен. Георги Стоянов добави още 16 точки (3 аса, 1 блок, 60% ефективност в атака, 8% перфектно и 42% позитивно посрещане).

Даниел Тошев (3 аса, 4 блока, 50% ефективност в атака) и Илиян Иванов (2 аса, 1 блок, 28% ефективност в атака, 18% перфектно и 35% позитивно посрещане).

ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ – СЛАВИЯ 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:13)