Бивш кадър на Сент Етиен вдъхнови Брест за разгром

Отборът на Брест разгроми у дома Сент Етиен с 4:1 в двубой от 11-ия кръг на френската Лига 1. Франк Хонорат се превърна в големия герой за домакините, след като се оказа въвлечен в три от четирите попадения във вратата на бившия си тим.

Хонорат откри резултата в седмата минута, след като получи топката с прецизен пас на границата на наказателното поле и с удар с десния крак опъна мрежата. В 23-ата минута домакините удвоиха аванса си чрез Дюверн, който вкара с глава след центриране от ъглов удар.

Само осем минути по-късно "зелените" се въраха в мача с гол на Махди Камара, който засече отблизо една центрирана в наказателното поле топка. Интригата обаче беше убита още до края на първата част, след като с попадения на Ървин Кардона в 33-ата и Стив Мюние Брест оформи разгромния си успех.

Така тимът събра 15 точки и се изкачи на 12-ата позиция, докато Сент Етиен е 15-и с 10.