Комичен автогол не спря Байер по пътя към второто място и петата поредна победа (видео)

Байер (Леверкузен) излезе поне временно на второ място във временното класиране на Бундеслигата, след като "аспирините" победиха с 2:1 Арминия (Билефелд) като гост. Тимът на Петер Бос водеше в резултата с гол на Леон Бейли преди почивката и изглеждаше, че няма да има проблеми да стигне до пета поредна победа в първенството, но много комичен автогол на Лукас Храдецки в самото начало на втората част попари гостите. Все пак те успяха да стигнат до успеха две минути преди края чрез Александър Драгович.

Бейли даде аванс на Байер в 27-ата минута, когато направи двойно с Флориан Виртц и стреля високо в близкия ъгъл. През останалото време от първата част Арминия се бранеше добре и въпреки че Байер бе по-добрият отбор, нямаше възможност за по-изразителен аванс.
Веднага след подновяването на играта Арминия изравни резултата след нелеп автогол на Лукас Храдецки, който по комичен начин се опита да отиграе топката след едно връщане на назад на Синкгравен. Стражът на гостите не уцели добре кълбото и то се озова във вратата му.
Това смути Леверкузен, но все пак отборът стигна до победата две минути преди края. Ортега изби шут на Вайзер, но топката стигна до Драгович, който стреля ниско в десния ъгъл.
Това бе пети пореден успех в Бундеслигата за "аспирините". които остават един от двата отбора (б.ред. другият е Волфсбург), които все още нямат загуба от началото на сезона. За Арминия пък това е шесто последователно поражение в шампионата.