Балкан спря и Вихрен (Сандански) (видео+галерия)

Балкан (Ботевград) продължи с доброто си представяне в Югозападната Трета лига. След като успя да победи лидера Марек в предишния кръг, днес футболистите от Ботевград завършиха наравно и с втория във временното класиране Вихрен (Сандански). Срещата бе излъчвана на живо по Sportal.bg.

Двата тима завършиха при презултат 1:1 на стадион “Христо Ботев” в мач от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига. Автогол на Ганев (7’) и попадение на Костов (12’) заформиха крайния резултат. Трябва да се отбежи, че не бяха малко и феновете на терена, които непрестанно скандираха и окуражаваха своите любимци.

67 Балкан (Ботевград) - Вихрен
В 7-ата минута домакините от Балкан успяха да открият резултата. След центриране от корнер вратарят на гостите Веселин Ганев се опита да избие топката, но не успя да я уцели както му се иска и я отпрати в собствената си врата.

Само 5 минути по-късно резултатът вече бе равен. След грешка в защитата на домакините, нападателят Методи Костов бе изведен и с плътен изстрел успя да изравни.

До края на първата част двата отбора създадоха ситуации и пред двете врати, но гостите бяха по-активните на терена. Въпреки това в средата на първата част Балкан имаше претенции за дузпа, но съдията от София Иво Андреев остана безмълвен.

В 50-ата минута жълт картон получи треньорът на гостите Здравко Лазаров, заради отправени реплики към съдията. Само няколко секунди по-късно вратарят на Вихрен Веселин Ганев успя да спаси отбора си от изоставане в резултата. Здравко Атанасов успя да финтира футболист на гостите и стреля опасно в коридор между двама защитници на Вихрен. Ударът му обаче бе спасен от вратаря на гостите.

В 57-ата минута след бърза контраатака на Вихрен Диате проби отляво. Нападателят успя да финтира покрай Дейвид Йорданов и от чиста позиция стреля високо над напречната греда.

В 70-ата минута публиката отново изрази недоволството си. След атака на Балкан Красимир Ковачев отправи опасен изстрел, но топката се отби в тялото на защитник на гостите. Тогава феновете реагираха доста бурно, като претенциите им бяха за дузпа и за игра с ръка.

В 87-ата минута Красимир Здравков се откъсна сам по левия фланг и успя да финтира защитник на гостите, с което проби навътре. Последвалият шут обаче се оказа право в ръцете на стража на домакините Костадин Котев.

С това равенство домакините от Балкан (Ботевград) остава на 10-ата позиция с 19 точки, но рискува да бъде изместен от Сливнишки герой, ако отборът от Сливница спечели днешната си среща. Вихрен от своя страна оглавява поне временно групата, но води само с една точка пред Марек и с мач повече.

БАЛКАН (БОТЕВГРАД) 1:1 ВИХРЕН (САНДАНСКИ)

1:0 Ганев (7) - авт.
1:1 Костов (12)