Дунав с категорична победа над Арда във втората осмица

Волейболният тим на Дунав (Русе) се поздрави с втората си победа във втората осмица на Суперлигата на България, след като надигра категорично като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (25:16, 26:24, 25:16) в среща от 4-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Арпезос".

ПОБЕДА ! Постигнахме първа победа с 0-3 като гости на отбора на "Арда" (Кърджали). #VcDunav #ЗаедноМожем #СамоДунав

Публикувахте от ВК "Дунав" Русе / VC "Dunav" Ruse в Петък, 20 ноември 2020 г.
По този начин русенци са трети във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 5 точки, но и два мача по-малко. Арда пък продължава да е без победа до момента, като е с 4 поредни поражения. Следващата среща на Дунав е на 30 ноември (понеделник) от 18,00 часа с Ботев (Луковит) от 5-ия кръг. Арда гостува на Локомотив (Пловдив) в петък (27 ноември) от 18,00 часа също в двубой от 5-ия кръг.
Двата тима бяха равностойни в началото на първия гейм, след което Арда поведе. След това резултатът се обърна и русенци излязоха напред. Момчетата на Данаил Милушев взеха аванс в геймовете след 25:16. Втората част стартира идентично, но този път домакините останаха стабилни и водеха почти до края. При 22:21 Дунав се залепи за съперника. Последва битка от двете страни на мрежата, но в крайна сметка русенци спечелиха трудно и втория гейм с 26:24. В последния трети гейм играчите на Данаил Милушев обаче бяха повече от категорични и нямаха особени трудности да спечелят след 25:16 и 3:0 гейма.
Над всички за Дунав бе Дейвид Кръстев със 17 точки (2 блока, 3 аса и 46% ефективност в атака) за победата. За тима на Арда Манол Янев се отчете с 11 точки.
АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ДУНАВ (РУСЕ) 0:3 (16:25, 24:26, 16:25)